wtorek, 7 czerwca 2016

Po porodzie – co każda mama mieć musi

Będąc w ciąży każda mama szykuje wyprawkę dla noworodka, a także przygotowuje niezbędne rzeczy na czas pobytu w szpitalu. Nie należy zapominać jednak, że trzeba być przygotowaną na czas po szpitalu. Dlatego trzecia wyprawka jaką należy uszykować to wyprawka poporodowa.

Naturalny okres poporodowy, zwany też połogiem trwa około sześciu tygodniu. Jest to czas na rehabilitację organizmu i powrót do sił. Macica kurczy się do do stanu sprzed ciąży. Można przy tym odczuwać lekki dyskomfort.

W tym okresie należy szczególnie zadbać o siebie i oczywiście o nowo narodzone dziecko. W niniejszym artykule skupimy się jednak na potrzebach mamy i jej komforcie intymnym – co pomoże go utrzymać?

Pierwszą rzeczą, którą chcielibyśmy zaprezentować w niniejszym artykule są majtki poporodowe. Co prawda w większości szpitali, po porodzie zakazuje się noszenia jakiejkolwiek bielizny, by rana poporodowa mogła szybciej się zagoić. Jednak większość kobiet ma wrażliwe miejsca intymne, zatem chodzenie bez bielizny może skończyć się na przykład zapaleniem pęcherza. Delikatne i przewiewne majtki poporodowe, zapewnią skórze dostęp do powietrza, co pozwoli zagoić ranę, a świeżo upieczona mam z pewnością poczuje się o wiele bardziej komfortowo. Majtki, jak i inne akcesoria do higieny intymnej w okresie połogu znajdziesz między innymi tu: https://abcmaluszka.com/https://abcmaluszka.com/

Takie majtki poporodowe można zabrać ze sobą do szpitala. Poza nimi mogą przydać się jeszcze podkłady poporodowe – w szpitalach często dostępne są niskiej jakości i niekomfortowe podkłady, a pierwsze dni połogu mogą być bardzo obfite. Takie wkłady należy zmieniać bardzo często, by nie pozwalać rozwijać się bakteriom. Higiena w okresie połogu jest niezwykle ważna, dlatego warto zadbać o odpowiednie środki do mycia. Samo mycie musi być regularne i częste. Można po prostu używać szarego mydła, jednak można też pokusić się o delikatne środki myjące do higieny intymnej. A osuszanie powinno odbywać się za pomocą ręcznika papierowego. Ewentualnie starać się zmieniać jak najczęściej ręcznik na świeży.

Warto także zaopatrzyć się w podkłady na łóżko czy kanapę – można wtedy bezpiecznie posiedzieć bez bielizny nie martwiąc się, że ubrudzimy siedzenie. Innym, przydatnym akcesorium będzie poduszka poporodowa z wycięciem w środku – dzięki niej łatwiej jest siadać obolałym mamom.

Jeżeli chodzi o bieliznę, wspomnieliśmy już o majtkach poporodowych. Alternatywą dla nich będzie zwyczajna bielizna, ważne jednak by była bawełniana, lekka i przewiewna. Żadne obcisłe majtki, rajstopy z lycrą i tym podobne, nie wchodzą w grę.


Z powyższym zestawem z pewnością każda młoda mama poczuje się o wiele lepiej. Jeżeli mamy możliwość, by sobie pomóc – należy z niej skorzystać.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz