piątek, 6 września 2013

Bielizna termoaktywna


bielizna termoaktywna

Wraz z nowym wpisem przychodzi pora na lekkie poszerzenie tematu mody i odzieży o gatunki wchodzące w skład świata sportu. Jednym z nich jest bielizna termoaktywna, która powinna być podstawowym elementem garderoby każdego sportowca lubującego się w dziedzinie outdoor'owej, i nie tylko. Jest to bowiem element, który ma bezpośredni kontakt z naszą skórą, więc potrafi warunkować jej stan, wraz ze wzrostem aktywności i temperatury organizmu.

Dlaczego jako pierwszy wymieniłem outdoor? Bo tam najczęściej jest stosowana bielizna termoaktywna. Warunki turystyczno-górskie bywają bardzo zmienne i nieprzewidywalne, a dłuższa wędrówka to jest wysiłek, który powoduje pot i mokre ubrania, jakie mogą sprawiać uczucie nieprzyjemnej wilgoci i chłodu. bielizna termoaktywna i jej właściwości ma za zadanie efektywnie odprowadzać nagromadzoną wodę na zewnątrz, przez co nasze ubranie pozostaje suche. Tylko aby mieć je takie w całości, powinniśmy stosować odzież techniczną nawet trzech warstw, ale to już temat na inną dyskusję.

Bielizna termoaktywna, czyli moda w świecie sportu
Omawiany produkt tyczy się nie tylko kwestii gór i wędrówek. Każdy sportowiec narażony jest na wzmożony wysyłek fizyczny, temu powinien posiadać ubiór, pozwalający mu na utrzymanie ciała w odpowiednim stanie cieplnym i higroskopijnym. Bielizna termoaktywna na pewno potrafi dać nam takie warunki, dlatego uważam – tak jak i większość sportowców – że to niezmiernie istotny element, którego wymaga niemalże każda dyscyplina sportowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz