czwartek, 16 października 2014

Żakiety na każdą okazję


żakiety

Jest to jedno z najbardziej eleganckich a przy tym uniwersalnych okryć wierzchnich w kobiecej garderobie. Nosiły je nasze babcie i mamy, nosimy je i my. Żakiety pasują do sukienek i spódnic. Zakładamy je także do spodni – niegdyś eleganckich, obecnie już nawet do dżinsów.


Nie ma praktycznie ograniczeń jeśli chodzi o zestawianie żakietów z różnymi elementami garderoby. Warto natomiast dobierać je odpowiednio do sylwetki, aby podkreślić jej zalety i zatuszować wady.

Jak dobierać żakiety do figury?

Panie o sylwetce klepsydry czyli z dobrze zachowanymi proporcjami jeśli chodzi o biust, pupę i talię, mają ułatwione zadanie. Do tego typu figury pasują praktycznie wszystkie żakiety. Dla podkreślenia talii można wybierać modele mocno wcięte. Gdy chcesz zatuszować biust, unikaj żakietów zapinanych pod szyją i dwurzędowych.

Do figury typu jabłko, czyli z obfitym biustem, szeroką talią i masywnymi udami, również wybieramy żakiety jednorzędowe, profilowane, z wcięciem w talii. Zapięcie na guziki powinno dochodzić pod biust, co optycznie podniesie talię i ją wyszczupli. Dobrze jeśli żakiet sięga nieco poniżej miednicy. Przy tej sylwetce należy unikać obszernych żakietów o kwadratowym kroju, które kończą się na wysokości talii. Zrezygnuj również z bufek.

Przy sylwetce typu gruszka, czyli przy małym biuście i większej pupie, najlepszy będzie długi żakiet. Wybieraj te sięgające za pośladki, ponieważ maskują one pupę i optycznie wydłużają sylwetkę. Równoważy to proporcje miedzy ramionami i biodrami. Dobre będą fasony wcięte w talii. Wybieraj sztywne materiały opinające sylwetkę, zaś unikaj luźnych żakietów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz